Cinkuoti įžeminimo strypai

Cinkuoti įžeminimo strypai

 

 

                                                                       

 

 

DEHN cinkuoti įžeminimo strypai. Giluminiai įžemintuvai, kaip taisyklė, yra sudaryti iš atskirų 1,5 m ilgio strypų. Šie įžeminimo strypai jungiasi specialiai kalibruoto galo ir kiaurymės pagalba. Kalimo metu viršutinio strypo kaištis susikala ir užsifiksuoja apatiniojo kiaurymėje.

 

Šios konstrukcijos pranašumas yra tas, kad kalimo metu įvyksta cinkuotų įžeminimo strypų susijungimas. Toks susijungimas būdas užtikrina labai patikimą mechaninį sujungimą ir elektrinį kontaktą. Jokio papildomo darbo, pavyzdžiui susukimo, nebereikia.
 
Cinkuotų įžeminimo strypų, įžemiklių, kalimui galima naudoti pačius įvairiausius vibro plaktukus. Renkantis vibro plaktuką reikia atkreipti dėmesį į jo charakteristikas, kad smūgių dažnumas būtų 1200 smūgių per minutę. Jeigu dažnumas didesnis, smūgio jėgos, kuri reikalinga įkalti strypus į norimą gylį, gali neužtekti. Labai mažą smūgių dažnumą turi pneumatiniai plaktukai ir jų smūgių jėga yra per didelė. 

Plaktuko svoris turi būti ≥ 20 kg.

 

Cinkuotų įžeminimo strypų įkalimo gylis priklauso nuo geologinių grunto sąvybių. Pavyzdžiui, lengvuose, tokiuose kaip smėlis ar pelkėtuose gruntuose, įkalti galima ir iki 30-40 m gylio. Kietame grunte kalimo gylis gali būti tik iki 12 m. Kalant cinkuotus įžeminimo strypus, gruntas ne pašalinamas, o kaip tik yra sutrombuojamas aplink strypą. Taip gaunasi geras elektrinis kontaktas su gruntu. 20 mm storio strypas, lyginant su 25 mm storio strypu, bus įkalamas į gerokai mažesnį gylį.
 
Kaip parodė praktika, kietuose gruntuose geriausias sprendimas pasiekti didžiausią gylį yra renkantis 25 mm diametro strypus.
 
Kalant cinkuotos įžeminimo strypus į didelį gylį rekomenduojame naudoti DEHN firmos kalimo stovą art. Nr. 600 003. Naudojant šį stovą vibro plaktukui, kalimo jėga perduodama tolygiai į visą strypo galą. Kalant be stovo tai pasiekti neįmanoma.

 

Giluminiai įžemintuvai srovėlaidžiams arba transformatorinėms pastotėms.

 
Pranašumai:

- nereikalingos jungiamosios movos,

- uždara sujungimo vieta,

- atsparumas korozijai,

- paprastos laikymo ir transportavimo sąlygos,

- universalus pritaikymas pagal statybos reikalavimus,

- nekintanti įžeminimo varža,

- paprastas montavimas vibro plaktuko pagalba.